NEWS

O MĚ

Proč právě Davey?

Úvaha o tom, proč právě on je mi nejbližší

Tak tohle je na mne hodně častá otázka, nemluvě o tom, že je na mne přímo poznat, kdo je můj hudební vzor. Musím se vždycky smát, protože mám pocit, že důvody jsou jasné, ale až pak mi dojde, že mnoho Čechů vlastně ani neví, kdo to Davey Johnstone je a vidí v něm třeba jen doprovodného kytaristu velké megahvězdy Eltona Johna, kterou zná každý. 

 

Musím se přiznat, že nepropouštění médii některých hvězd do této země mne moc mrzí a zrovna Davey je opomíjený dost neprávem. Přijde mi to jak z Harryho Pottera, mezi mudly (Češi) je to neznámý člověk, mezi kouzelníky (valná část zahraničních lidí) jde o člověka, jeho jméno zná každý. Ale na druhou stranu, každý Eltonovec zná také jeho jméno i v Česku. Není Eltonova fanouška, který by neznal a nevážil si Daveyho Johnstonea.

 

A já? Proč právě on? Jednoduše řečeno je to král popových kytaristů, uchvacuje neuvěřitelnými sóly, improvizacemi a i "předepsané" pasáže jsou geniální. Kdybych byl aspoň z poloviny tak dobrý jako on, byl bych šťastný. Pro Čechy je to možná podivné, ale je to "Pan kytarista", jemu se málokdo vyrovná. Ale i mimo hudbu mám Daveyho rád, pro jeho skromnost, srdečnost, obětavost a povahu. Je to neuvěřitelně skromný muž s velkým i když v mnohým ohledech bolavým a smutným srdcem. Platí pro mne za velmi silného a moudrého muže. Od něj bychom se měli hodně učit.

 

A pak, šéfuje mojí nejmilejší kapele na světě!!!!