NEWS

Biografie

Z Wikipedie

Sám jsem to přeložil, tak bych byl vděčný, kdyby jste mi to nekopírovali na weby a blogy bez mého svolení. Děkuji.

Davey Johnstone (narozen 6.května 1951 v Edinburghu, Skotsko) je kytarista a zpěvák, nejvíce známý pro jeho práci s Eltonem Johnem, Alice Cooperem, a Meat Loaf.

Narozen 6.května 1951
Původ: Edinburgh, Skotsko
Žánr: Rock
Nástroje: kytara, zpěv, mandolína, cimbál, syntezátor

Kariéra
Johnstoneova první spolupráce byla s Noelem Murphym v roce 1968, kde získal podporu pro první album. Johnstone v roce 1969 pracoval jako hudebník s britskou folkovou skupinou Magna Carta, na jejich album Seasons. Byl po Lyell Tranter druhý kytarista v Magna Carta, opustil kapelu, Johnstone zaujal jeho místo. Hrál jako plnohodnostný člen kapely na dvou albech Magna Carty: Songs from Wastie's Orchard a živém albu s názvem In Concert. Během svého působení se skupinou Magna Carta, hrál na celou řadu nástrojů, včetně kytary, mandolíny, sitar, a cimbálu. Během této spolupráce upoutal pozornost Guse Dungeona, který požádal Johnstonea o hrání na vlastním Bernieho Taupina sólovém albu s názvem 1970, což vedlo k setkání s Eltonem Johnem a Johnstone po té hrál na jeho albu Madman Across The Water z roku 1971.

Johnstone široce respektován pro jeho multi-instrumentální schopnosti byl přijat do skupiny Eltona Johna jako plnoprávný člen. Johnstone vydal také sólové album Smiling Face v roce 1973 prostřednictvím Rocket Records. I když i nadále spolupracuje na jiných projektech málokdy chybí na turné a albech Eltona Johna.

V roce 1990, Davey spolupracoval poprvé s textařem Stevem Trudellem. V roce 1991.

V roce 1996 vydal Johnstone instruktážní video kytary s názvem Davey Johnstone: Starlicks Master Sessions, na kterém hraje celou řadu klasických hitů od Eltona Johna, připojili se Billy Trudel pro zpěv a Bob Birch na basu.

10. června 2009, Johnstone hrál 2000 šou jako člen kapely Eltona John v SECC v Glasgow, Skotsko.

V současné době hraje jako hudební režisér v kapele Eltona Johna, ještě kromě kytary, hráje spolu s Nigelem Olssonem (bicí, zpěv), Johnem Mahonem (perkuse, zpěv) a Bobem Birchem (baskytara, zpěv). Johnstone žije v Los Angeles.